Aktivity

Herní klub klubovna Rašínova

Každé pondělí od 17:00 hodin propadneme neškodnému gemblerství v klubovně na Rašínově v Klubu deskových her. Máme jich opravdu dost pro každého, soutěživé, kooperační, vyžadující briskní logické myšlení i nenáročné pohodovky. Přijďte si zahrát i vy nejmenší, přiveďte své kamarády ze školy a natřete jim to.
K dispozici je i dostatek kostek pro Wanted placky.

Barevné ruce

Otevřete svou duši a nechte z ní vyplout všechno krásné, co ve vás je. To pak namalujeme na trička, na hedvábné šátky, na kožené kabelky a na sklo. Ze zbytků fantazie odlijeme svíčky a vyrobíme voňavá mýdla. Ze vzpomínky na léto může vzniknout ten pravý táborový hrnek na čaj. Až bude venku šedo a sychravo, vrátíme světu barvy a vrhneme je na papír. Vymyslíme si toho ještě moc a všechno to uděláme vlastníma rukama. Kdo si myslí, že není dost šikovný nebo že je na to ještě malý, bude mile překvapený, takže neváhejte přijít, i když máte obě ruce levé.
Výtvarné programy Barevné ruce budou probíhat v klubovně na Rašínově:
aktuálně nejsou plánované Barevné ruce

Zpívání

Hlasy v nás dlouze zní... vždy když se sejdeme v klubovně, přineseme několik kytar, chrastítka, zpěvníky, housle, harmoniky a pak se na několik hodin ztratíme v extázi písní, které pohladí duši a rozproudí krev. Přijďte i vy nejmladší, jinak se ty krásné písničky nikdy nenaučíte. A vemte s sebou i své rodiče nebo kamarády, i oni s vámi mohou zpívat ve společném akordu.
Oddílový zpěvník je určen pouze pro členy oddílu a pouze ke vzdělávacím účelům.

Liga deskových her

ligaher.kasiopea.cz
Liga deskových her funguje od roku 2010 na celkem šestnácti brněnských základních školách, kde se v tamních herních klubech pravidelně scházejí žáci různého věku. Všechny zapojené školy vysílají své zástupce do městského turnaje, kde se spolu v přátelské atmosféře utkávají hráči napříč školami. Projekt si klade za cíl rozvíjet strategické a kombinační myšlení hráčů a především vytvářet prostor pro mezilidský kontakt v tradičním pojetí jako aleternativa k přemíře „elektronické komunikace a počítačových her“.

Dnem...

www.chameleonbrno.org/dnem
Dnem je denní šifrovací a orientační hra po Brně a okolí.

Zdravokurz

stránka na chameleonbrno.org
Zdravokurz je rekvalifikační kurz po jehož absolvování účatník dostane osvědčení Zdravotníka na zotavovacích akcích. Tento kurz je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Akce je vždy rozdělena na dva víkendy a koná se dvakrát ročně, vždy v podzimním termínu (říjen-listopad) a v jarním termínu (březen-duben).

K2

Jsou občasné tématické vícedení akce. Zaměřené bývají na různé oblasti. Například: komunikační, psychologická, zdravotnická, týmová, motivační...